fbpx

Wybór własnych czterech ścian? To zadanie już samo w sobie zdaje się być nie lada wyzwaniem. Jeżeli do dylematu nieruchomościowego dojdzie decyzja o współpracy ze specjalistą, sytuacja komplikuje się tym bardziej. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby pakiet usług był na najwyższym, zadowalającym poziomie. Dobry agent nieruchomości jest dziś przecież na wagę złota!

Kim jest agent nieruchomości i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Agent nieruchomości jest wydatkiem, który zdecydowanie warto ponieść. To przede wszystkim profesjonalista, znający branżę od podszewki. Realia szerokiego rynku nieruchomości nie stanowią wyzwania dla poruszającego się w nim na co dzień agenta. Kapitał intelektualny, który wnosi do współpracy jest wart swojej ceny. Wesprze w poszukiwaniach wymarzonego domu czy pomoże znaleźć kupca docelowej nieruchomości. Zdając się na usługi specjalisty podczas transakcji wystąpimy w charakterze osoby trzeciej. Pozycja agenta nieruchomości w kilku słowach to pozycja łącznika między sprzedającym, najemcą oraz kupującym sektora budowlanego.

Dlaczego warto? Z ekonomicznego punktu widzenia koszt współpracy utrzymuje się na poziomie kilku procent liczonych od pomyślnie zakończonej transakcji. Korzyści są natomiast niewymiernie wyższe. Agent nieruchomości zaoszczędzi czas, nerwy oraz przeprowadzi przez niekiedy skomplikowane procedury formalne. Zdając sobie sprawę jak trudne jest znalezienie odpowiedniego specjalisty z segmentu, przychodzimy do Państwa z pomocą

WYSZUKAJ SPRZEDAWCĘ


Za czasochłonne czynności z automatu odpowiedzialny jest nasz przedstawiciel. Zajmie się kontaktem i negocjacjami z potencjalnym nabywcą. Sporządzi odpowiednie dokumenty potrzebne do zawarcia transakcji oraz sfinalizowania jej pod względem umownym i finansowym. Decyzje nieruchomościowe wiążą się z dużymi pieniędzmi – w tym zakresie wiedza branżowa profesjonalisty z całą pewnością pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji

Kilka niezawodnych wskazówek

Rynek nieruchomości stwarza szerokie możliwości wyboru z pośród grona aktywnie działających agentów. Co więc wziąć pod uwagę przed podjęciem współpracy ze specjalistą? Czynników jest kilka:

  1. Kluczem sukcesu wyboru dobrego agenta jest dokłada weryfikacja jego kompetencji. Z decyzją nie należy się spieszyć. Warto oprzeć się na opiniach znajomych czy rodziny – generalnie sięgnąć do kręgów towarzyskich, w których się poruszamy i którym ufamy. Przegląd internetowych opinii oraz rankingów tak samo może okazać się źródłem cennych informacji.
  2. Internet to znakomita baza wiedzy. Sprawdź, z kim chcesz współpracować. Strona WWW to wizytówka Twojego specjalisty. Zwróć uwagę na profesjonalizm i rzetelność zamieszczanych tam ofert. W ten sposób możesz zwizualizować swoje przyszłe zlecenie i staranność, z jaką będzie wykonane.
  3. Poziom kompetencji. Wiedza specjalistyczna oraz doświadczenie są fundamentem dobrej i satysfakcjonującej współpracy. Dodatkowym atutem będą posiadane certyfikaty, licencje oraz zaangażowanie w doskonalenie know-how. Segment nieruchomości to zmieniające się warunki rynkowe i prawne, a dobry agent to kwalifikacje na najwyższym poziomie. Musi nadążać za najmniejszą ewolucją.
  4. Transakcja wiąże się z marketingiem. Oblicze efektywnej reklamy to Internet. Dobry agent działa na wielu polach. Posiada zaplecze narzędzi promujących usługi i transakcje w szeroko pojętych mediach społecznościowych oraz stronach WWW.
  5. Piąty, równie istotny element to intuicja. Jeżeli kontakt z agentem układa się bezproblemowo, a charakter prowadzonych rozmów ma odpowiednią jakość nie zwlekaj! Długoterminowa współpraca musi opierać się na zaufaniu.

Jaki powinien być rezultat efektywnej współpracy?

Sprzedaż bądź kupno nieruchomości stanowi proces wieloetapowy. Rzetelny agent powinien towarzyszyć klientowi w każdym stadium transakcji. Tego należy oczekiwać od specjalisty w swoim fachu. Efektywna współpraca to właściwa komunikacja. Agent nieruchomości musi znać preferencje klienta oraz kupującego. Na każdym polu powinni być kompatybilni. W ten sposób może dostosować ofertę do wymagań drugiej strony transakcji. Może zainicjować modernizacje wewnątrz nieruchomości, które okażą się gwoździem do sfinalizowania współpracy.

Dobry agent nieruchomości zadba o Twoje interesy. Zapewni ich realne bezpieczeństwo w każdej sferze. Zarówno aspekty prawno-notarialne jak i negocjacyjne będą należycie zrealizowane. Właściwy oraz efektywny specjalista rzutuje na generowanie dodatkowej wartości. Warto sięgnąć do bazy agentów pod adresem:

ZNAJDŹ AGENTA

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.