fbpx

Przyszła transakcja to przede wszystkim kwestie finansowe. W interesie sprzedającego jest uzyskać jak najwyższą cenę zbytu. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości do sprzedaży może znacząco podnieść wartość mieszkania. Jak to zrobić i czego unikać?

Czym jest home staging?

W kilku prostych słowach home staging to wydobycie atutów wnętrza poprzez właściwą aranżację. W ten sposób mieszkanie zdobywa zainteresowanie potencjalnych klientów. Nieruchomość zyskuje na atrakcyjności, co w efekcie przekłada się na szybszą sprzedaż i zwielokrotniony zysk.

W założeniu, techniki home statgingu to czysty marketing. Wszystkie jego elementy ukierunkowane są na sprzedaż. Według autorki domeny, Barbary Schwarz właściwe przygotowanie mieszkania do sprzedaży przekłada się na wyższą cenę zakupu. Zgodnie z badaniami pionierki może być to wzrost rzędu 10%. Warto zaznaczyć, że home sataging nie musi wiązać się ze zbyt wygórowanymi kosztami, Założeniem jest minimalizacja wydatku i zwiększenie zysku, czyli wszystko to, co w pierwszej kolejności chce zrealizować sprzedawca nieruchomości.

Przygotuj mieszkanie dla klienta – kilka trików

Mieszkanie na sprzedaż to synonim przygotowania lokalu na pokaz. W pewnym sensie w formie randkowej. Każdy detal i mankament mają znaczenie w momencie kontaktu z potencjalnym nabywcą. Możliwe, że mamy jedyną szansę by przekonać kupca. Kolokwialnie mówiąc, warto zastosować kilka „lifehacków”.

Na pierwszy rzut oka przy prezentacji mieszkania znaczenie ma porządek. Pierwsze kilka sekund może przesadzić o decyzji klienta. Przy wizycie kupca niedopuszczalne są ślady codziennego użytkowania. Brudne naczynia czy porozrzucane ubrania zadziałają na minus już od wejścia. Tak samo zdjęcia zamieszczonych ogłoszeń muszą sprawiać odpowiednie wrażenie.

Neutralnie urządzone mieszkania cieszą się największą popularnością. Depersonalizacja to strzał w dziesiątkę. Klient planując zakup wprowadza tam swoją wizję, dlatego rzeczy osobiste są niepożądane. Warto pochować rodzinne pamiątki, usunąć z pola widoku niepotrzebne bibeloty i pozbyć się nadmiaru mebli. Przestronna nieruchomość z wyważonym wnętrzem zachęci kupca do potencjalnej transakcji.

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Klika dodatków i dekoracji cieszących oko może odegrać największą rolę. Warto zadbać o świeże kwiaty czy odpowiedni zapach. Nie od dziś wiadomo, że kwestie aromatów pobudzają zmysły, tym samym mogą generować pozytywne reakcje, w tym zakupowe. Jednak musi to być odpowiedni zapach, kojarzony ze świeżością. Z pewnością nic zbyt intensywnego czy mocno perfumowanego.

Warto przeznaczyć kilka złoty na odświeżenie mieszkania. Należy pamiętać, że drobne prace kosmetyczne to nie kompletny remont. Inwestycja w prace nie powinna być zbyt wysoka. Najprościej odmalować klika ścian, zadbać o jakość glazury i pozbyć się najbardziej widocznych usterek. Takich jak cieknący kran czy odstający panel podłogowy.

Najistotniejszym elementem home stagingu jest kontakt z potencjalnym klientem. Musimy wyjść do niego z ofertą. Profesjonalne zdjęcia oraz charakterystyka nieruchomości umieszczona w Internecie przekładają się na zainteresowanie transakcją. Publikacja ogłoszenia w odpowiednim miejscu jest niezwykle istotna. Nie należy o niej zapominać!

Korzyści

Pozytywne efekty przygotowania mieszkania do sprzedaży to kwintesencja dodatkowej gotówki w portfelu. Sam proces nie wymaga zbyt dużych nakładów czasu i umiejętności. A i w tym zakresie możemy skorzystać z pomocy specjalistów – ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ. Zapraszamy do skorzystania z usług. Profesjonalizm i rzetelność to Nasza misja! Home staging sprzedawanego lokalu skutkuje szybszą i efektywniejszą transakcją. Zarówno dla kupującego jak i sprzedającego. Nabywca cieszy się profesjonalizmem oraz poziomem podejścia do klienta. Natomiast sprzedawca w lepszej cenie zbywa zalegającą nieruchomość zwiększając jej atrakcyjność w segmencie rynku mieszkań. Niezaprzeczalną korzyścią jest wykorzystanie szeroko rozumianego marketingu. W rezultacie kamuflujemy mankamenty, kierując uwagę w stronę zalet sprzedawanego mieszkania. Mocne strony są podkreślone i odgrywają role przynęty względem potencjalnych klientów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.