fbpx

LOVE ZIELONA GÓRA

Nie bez przyczyny mówi się, że lubuskie jest warte zachodu. W końcu właśnie tam znajduje się Zielona Góra. Miasto słynie z wielu walorów, nie tylko krajobrazowych. Klimat, który wokół siebie roztacza zachęca, aby pozostać w okolicy na dłużej. Z roku na rok pojawia się na wyższych miejscach rankingów miast, w których warto zamieszkać. Do zakochania jeden krok!

Krótki rys historyczny

Miasto jest spuścizną wędrowców z Europy zachodniej. W roku 1323 oficjalnie uzyskało prawa miejskie. Był to okres panowania Henryka IV, księcia głogowsko-żagańskiego. Skąd nazwa? Zielona Góra powstała u podnóży wzgórza charakterystycznego z uwagi na bogatą florę. Tam z małej osady rolnej, powstało miasto, które po dziś dzień cieszy się zielonymi akcentami. W miejscu, gdzie wszystko się zaczęło, w towarzystwie latorośli, stoi obecnie budynek Palmiarni. Dla mieszkańców wciąż stanowi symbol Winnego Wzgórza.

Dlaczego Zielona Góra?

  • Naturalne walory miasta

Charakter miasta to kwintesencja nazwy. Zieloną Górę z każdej strony otacza zieleń. Lasy, plantacje winogron oraz lekko pagórkowate tereny okalają przytulną aglomeracje. Wśród uliczek jest równie zielono. W mieście znajdziemy mnóstwo gatunków drzew i krzewów. Szacuje się, że jest ich ponad 260. Dla miłośników przyrody to nie lada gratka. Do dyspozycji mieszkańców jest aż pięć parków i trzy zieleńce. Kontakt z naturą Zielona Góra oraz jej okolice zapewniają w pierwszej kolejności.

  • Po sąsiedzku

Aglomeracja należy do grona miast średniej wielkości. Niewątpliwym atutem jest dostępność jej każdego kąta. Już w kilka minut dotrzesz w każde miejsce. Bez względu czy mieszkasz w samym mieście czy w jego okolicy czas poświęcony komunikacji jest znacząco zredukowany. Położenie geograficzne sprawia, że po prostu jest blisko. Wycieczka w góry czy nad morze? Z Winnego Grodu to porównywalna odległość. Najpopularniejsze regiony turystyczne są w zasięgu trzech godzin jazdy samochodem. Kilka atrakcyjnych turystycznie miast jest równie blisko. Łatwo dotrzemy do urokliwej stolicy Czech bądź niemieckich sąsiadów.

  • Spokój i bezpieczeństwo

Pęd współczesnego świata w okolicy i samej Zielonej Górze jest znacznie mniejszy. Na tle innych, większych miast uchodzi za kameralne. Tutaj z pewnością można zwolnić. Spokój to nie jedyna przesłanka do zamieszkania w pobliżu. Bezpieczeństwo i otwartość to kolejne walory. W granicach miasta i jego okolicy można żyć z „duszą na ramieniu”. Opinie mieszkańców wskazują na bezpieczeństwo zarówno publiczne jak i indywidualne. Z tego względu zielonogórska rzeczywistość stanowi idealne miejscem dla rodzin i osób starszych.

  • Za pan brat z kulturą

Kto z nas nie chce poczuć się turystą we własnym mieście? W Zielonej Górze to możliwe! Interesujące atrakcje turystyczne pozwalają odkrywać okolice na nowo za każdym razem. Dla przykładu przedwojenna starówka cieszy oko każdego dnia, zachwycając detalami i klimatem. Rozrywkowo-kulturalne doznania zapewnia Lubuski Teatr, kino wielocalowe, muzea, filharmonia czy okoliczne skanseny. Zielona Góra słynie z kilku festiwali i wydarzeń muzycznych. Najbardziej huczne jest Winobranie – święto wina, czyli symbolu miasta. Równie ciekawe przedsięwzięcia to jarmarki okolicznościowe, Festiwal Folkloru, Róże Jazz Festiwal czy Dni Kultury Żydowskiej.

  • Dogodna infrastruktura

W codziennym życiu najważniejsza jest sprawna komunikacja. Warto wyartykułować atut, którym jest płynny ruch uliczny. Mniejsze korki to oszczędność czasu i nerwów. Komunikacja miejska działa równie sprawnie. Połączenia kolejowe i autobusowe dostępne są zarówno dla mieszkańców miasta jak i okolic. W ten sposób miasto dostępne jest dla bardziej i mniej zmotoryzowanych.

  • Tańsze życie

Zakup nieruchomości w okolicy to redukcja wydatków. W większych miastach mieszkania wymagają większych nakładów finansowych. Wielkość aglomeracji przekłada się także na koszt codziennego utrzymania. W Zielonej Górze jest po prostu taniej. Zakupy spożywcze, wyjście na miasto czy piwo ze znajomymi wiąże się z mniejszym wydatkiem. W rankingu ekonomicznym Winne Wzgórze wypada zdecydowanie korzystnie.

  • Styl budynków

Estetyka miasta to również architektura. Zielona Góra zachowała przedwojenny klimat i charakter. Stare obiekty zyskały świeżość dzięki zabiegowi odrestaurowywania. Zachwycają tak samo jak kilka lat wcześniej. Nawet największa lokalnie galeria handlowa Focus Mall to ukłon w stronę charakteru miasta. Kamienice oraz urokliwe uliczki znakomicie wpisują się w styl architektoniczny aglomeracji. Jako miłośnicy klimatu Zielonej Góry postanowiliśmy umieścić Nasze biuro w jednej z nich. Winne Wzgórze to również świeżość współczesnej architektury. Kto mieszka ten wie. Interesujący obiekt to przede wszystkim „Krzywy Domek”. Można powiedzieć, że zamysłem wyprzedza stylistkę miasta. Nieregularny kształt sprawia, że na długo pozostaje w pamięci. Jest pionierem architektury nowoczesnej miasta. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć na ciekawe projekty deweloperskie. Piękne, nowoczesne osiedla czy projekty domków jednorodzinnych to chleb powszedni sektora budowalnego miasta. Daj sobie szanse i zakochaj się w Zielonej Górze. Zapraszamy

NIERUCHOMOŚCI W ZIELONEJ GÓRZE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.